BLOG

TURYSTYKA MEDYCZNA

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat przemysł turystyki medycznej stale się rozwija, a obecnie ponad 12 milionów osób wyjeżdża za granicę na leczenie każdego roku. Coraz więcej szpitali otwiera się w krajach rozwijających się, aby zaspokoić stale rosnące zapotrzebowanie na turystykę medyczną, ponieważ koszty opieki zdrowotnej w krajach zachodnich nadal rosną w alarmującym tempie. Wraz z rosnącą liczbą międzynarodowych szpitali i ośrodków zdrowia otwierających się na całym świecie, standardy opieki również szybko rosną.

Indie

Indie są jednym z wielu krajów szybko rozwijających swoją branżę turystyki medycznej. Największa część turystów pochodzi z USA, Wielkiej Brytanii i Kanady. Taka popularność turystyki w Indiach wynika głównie z kilku czynników wymienionych poniżej:

1) Sprawdzanie referencji szpitala:

Wiele szpitali w krajach rozwijających się współpracuje w celu uzyskania międzynarodowych akredytacji, zapewniając, że placówka spełnia podstawowe międzynarodowe normy zdrowotne. Zapewnienie wyboru akredytowanych szpitali pomaga upewnić się, że otrzymujesz leczenie w higienicznej atmosferze, gdzie ryzyko choroby / chorób / itp. Jest minimalne.

2) Ryzyko śmierci / choroby związane z zabiegami:

Wskaźniki sukcesu szpitali śledzą, ile procent pacjentów opuszcza placówkę. Im wyższy wskaźnik sukcesu, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że szpital straci pacjentów w przyszłości.

3) Określenie specjalizacji szpitala:

Większość szpitali zapewnia leczenie na wiele warunków, jednak każdy z nich ma kilka specjalistycznych zabiegów lub usług, z których słynie. Pacjentom zaleca się wybranie szpitala, który specjalizuje się w zabiegu lub operacji, w której szukają leczenia. Ponieważ coraz więcej krajów rozwijających się uzyskuje nowszą, bardziej zaawansowaną technologię, coraz więcej obiektów oferuje bardziej inwazyjne procedury.

4) Akceptowane metody płatności:

Większość szpitali zapewnia wiele różnych metod płatności, aby ułatwić pacjentom korzystanie z nich. Płatności online stały się popularnym sposobem płacenia za zabiegi medyczne, zwłaszcza dla pacjentów międzynarodowych, którzy są leczeni za granicą. Pozwala to na dokonywanie płatności z dowolnej części świata praktycznie natychmiast.

5) Opieka zindywidualizowana:

Aby szpital był renomowany musi świadczyć usługi, których szukają turyści medyczni. Międzynarodowe szpitale są najlepszym przykładem obiektów, które zaspokajają potrzeby różnych pacjentów z różnych grup etnicznych, kultur, religii i środowisk. Możesz podróżować do dowolnego szpitala o międzynarodowej renomie, który jest akredytowany przez organizacje międzynarodowe, takie jak Joint Commission International (JCI), i wiesz, że podczas pobytu będziesz traktowany z godnością i szacunkiem.

W skrócie:

Doskonała opieka może być dostępna w wielu różnych destynacjach turystów medycznych za granicą. Korzyści z turystyki medycznej obejmują oszczędność pieniędzy na zabieg, który należy wykonać, lub zabiegi chirurgiczne, które ludzie wybierają (np. Chirurgia plastyczna, zabiegi dentystyczne itp.). Nawet po kosztach podróży ludzie mogą oczekiwać, że wydadzą ułamek tego, co w drogich krajach zachodnich, za taką samą opiekę.